Την Α’ Θεσσαλονίκης επιλέγει τελικά ως βουλευτική έδρα ο Μητσοτάκης - Τέλος στην αγωνία δύο «γαλάζιων» υποψηφίων για είσοδο στη Βουλή
Ο λόγος για τη Μαρία Συρεγγέλα στη Δυτική Αθήνα και τον Τάσο Δημοσχάκη στον Έβρο
![mitsotakis](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2023-06-28/_______________-_2023-06-28T184520_625.jpg)
Τέλος στην αγωνία δύο «γαλάζιων» υποψηφίων για το αν θα συμμετέχουν στην επόμενη Βουλή «βάζει» ο πρωθυπουργός. Ο λόγος για τη Μαρία Συρεγγέλα στη Δυτική Αθήνα και τον Τάσο Δημοσχάκη στον Έβρο, καθώς σύμφωνα με τη στήλη Big Mouth του powergame.gr, ο Κυριάκος Μητσοτάκης θα κρατήσει τελικά τη βουλευτική έδρα της Α’ Θεσσαλονίκης. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι μένει εκτός Βουλής ο δημοσιογράφος Δημήτρης Βενιέρης.