Μακριά κι αγαπημένοι υποστηρικτές και διαγραφέντες στο ΣΥΡΙΖΑ
Οι εσωκομματικές προσεγγίσεις στα τηλεοπτικά στούντιο
![skourletis](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-06-28/skourletis.png)
Το σκηνικό ήταν σε στούντιο µεγάλου τηλεοπτικού σταθµού, ένα από τα πρωινά της προηγούµενης εβδοµάδας. Από το πάνελ µε εκπροσώπους τριών κοµµάτων, που µόλις είχε ολοκληρώσει τη συζήτησή του, αποχωρεί ο Γιώργος Καραµέρος, ο οποίος είναι από τους υποστηρικτές της νέας ηγεσίας στον ΣΥΡΙΖΑ.
Την ίδια ώρα, µπαίνει στο στούντιο ο πρόσφατα διαγραφείς Πάνος Σκουρλέτης. Ο πρώτος δεν αντιλαµβάνεται τον δεύτερο, ο οποίος στρέφεται προς το µέρος του και, µεταξύ αστείου και σοβαρού, του φωνάζει: «Τι γίνεται, βρε Γιώργο; ∆εν µας χαιρετάς πια;». Ο κ. Καραµέρος, που δεν τον είχε δει, σπεύδει προς το µέρος του µε χαµόγελο, κάτι του λέει χαµηλόφωνα και αποχωρεί.
*Δημοσιεύτηκε στο Secret της εφημερίδας ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ στις 27/10