Κεντρική Επιτροπή ΣΥΡΙΖΑ: Αποθέωση Κασσελάκη μετά την ομιλία του (Δείτε φωτογραφίες)
«Σεβαστείτε τον κώδικα δεοντολογίας τον οποίο υπογράψατε» είπε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, Στέφανος Κασσελάκης
![kasselakis-apotheosi](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2023-11-12/kasselakis-apotheosi.jpg)
Κρίσιμη η σημερινή δεύτερη ημέρα της συνεδρίασης της Κεντρικής Επιτροπής του ΣΥΡΙΖΑ. Με πυρά κατά της "Ομπρέλας" πραγματοποιήθηκε η ομιλία του προέδρου του κόμματος, Στέφανου Κασσελάκη, στη σημερινή συνεδρίαση.
Ειδικότερα, με αφορμή την ηχηρή αποχώρηση της "Ομπρέλας" ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, Στέφανος Κασσελάκης, ζήτησε από τον Ευκλείδη Τσακαλώτο και την Πέτη Πέρκα να παραδώσουν τις έδρες τους, όπως και ο ευρωβουλευτής Στέλιος Κούλογλου.
Μάλιστα, μετά το τέλος της ομιλίας του – όπου ζήτησε από Τσακαλώτο και Πέρκα να παραδώσουν τις έδρες τους – ο Στέφανος Κασσελάκης αποθεώθηκε από όσους βρίσκονταν στη δεύτερη ημέρα της συνεδρίασης της Κεντρικής Επιτροπής του ΣΥΡΙΖΑ, όπως φαίνεται και στις παρακάτω φωτογραφίες.
Με χαμόγελα ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ δέχθηκε ένα θερμό χειροκρότημα.
Δείτε τις φωτογραφίες:
![omilia-kasselakis__5_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-11-12/omilia-kasselakis__5_.jpg)
![omilia-kasselakis__6_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-11-12/omilia-kasselakis__6_.jpg)
![omilia-kasselakis__8_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-11-12/omilia-kasselakis__8_.jpg)
![omilia-kasselakis__7_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-11-12/omilia-kasselakis__7_.jpg)
![omilia-kasselakis__3_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-11-12/omilia-kasselakis__3_.jpg)
![omilia-kasselakis__2_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-11-12/omilia-kasselakis__2_.jpg)
![omilia-kasselakis__4_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-11-12/omilia-kasselakis__4_.jpg)
![omilia-kasselakis__1_](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2023-11-12/omilia-kasselakis__1_.jpg)
Κεντρική Επιτροπή ΣΥΡΙΖΑ: Τι είπε ο Στέφανος Κασσελάκης
«Πλέον δεν υπάρχουν διαγραφές» ανέφερε κατά τη δευτερολογία του ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ, Στέφανος Κασσελάκης, σημειώνοντας ότι δεν υπάρχει πλέον κανένας λόγος για δημοψήφισμα.
Ο Στέφανος Κασσελάκης, κατά τη σημερινή του ομιλία-απάντηση στις αποχωρήσεις των στελεχών σημείωσε, μεταξύ άλλων, πως πλέον δεν υπάρχει λόγος δημοψηφίσματος καθώς οι όσοι αποχωρούν πρέπει να παραδώσουν την έδρα τους, όπως και ο Στέλιος Κούλογλου από την Ευρωομάδα του ΣΥΡΙΖΑ. «Από σήμερα ξεκινά η ενότητα του ΣΥΡΙΖΑ- Προοδευτική Συμμαχία, σας καλώ όλους και όλες να αναλάβετε τις ευθύνες σας» είπε.
Μάλιστα, στη σύντομη δευτερολογία του, ο Στέφανος Κασσελάκης κάλεσε τα στελέχη που αποχώρησαν από το κόμμα να σεβαστούν τη βάση του κόμματος λέγοντας χαρακτηριστικά: «Σεβαστείτε τον κώδικα δεοντολογίας τον οποίο υπογράψατε».