Τις εποχές που ο Αλέξης Τσίπρας ήταν αρχηγός του ΣΥΡΙΖΑ θύμισαν σήμερα οι εικόνες "αποθέωσής" του από βουλευτές του κόμματος της αξιωματικής αντιπολίτευσης.
Λίγο πριν την έναρξη της ψηφοφορίας για το νομοσχέδιο που θεσμοθετεί τον γάμο των ομόφυλων ζευγαριών, ο κ. Αλέξης Τσίπραςμπήκε στην αίθουσα της Ολομέλειας για να καθίσει στην θέση του και να ψηφίσει. Μέχρι να φτάσει, όμως, στο έδρανό του όσοι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ τον αντιλήφθησαν έσπευσαν να τον χαιρετήσουν και να τον αγκαλιάσουν, με τον πρώην πρωθυπουργο να χαμογελάει αμήχανα.
Στην διαδρομή χαιρέτησε επίσης τον πρόεδρο της Ελληνικής Λύσης, Κυριάκο Βελόπουλο και βουλετές του ΠΑΣΟΚ, όπως τον κ. Κατρίνη.