Τον γύρο των social media κάνει τις τελευταίες ώρες μία φωτογραφία που δείχνει τον ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ Δημήτρη Κουτσούμπασε καφετέρια, με τους χρήστες του διαδικτύου να λένε πως είναι στο Da Capo στο Κολωνάκι, το οποίο τελικώς κρίνεται αναληθές.
Συγκεκριμένα, ο κ. Κουτσούμπας φαίνεται στη φωτογραφία που κυκλοφορεί να καπνίζει με παρέα σε εξωτερικό χώρο καταστήματος εστίασης.
Αρκετοί έγραψαν στο Twitter πως το μαγαζί στο οποίο βρίσκεται είναι το Da Capo στο Κολωνάκι, με πολλά από τα σχόλια να έχουν επικριτική διάθεση.
Ωστόσο, η αλήθεια είναι πως το κατάστημα στο οποίο είναι ο Δημήτρης Κουτσούμπας είναι το Noel, στην οδό Κολοκοτρώνη, όπου και βρέθηκε για καφέ και ποτό με στελέχη του ΚΚΕ και δημοσιογράφους, λίγες ώρες πριν από τις ευρωεκλογές, το περασμένο Σάββατο 8/06.
Την ίδια ώρα ωστόσο, αρκετοί ήταν αυτοί που επεσήμαναν το αληθές, ότι δηλαδή η καφετέρια δεν ήταν το Da Capo αλλά το Noel στην οδό Κολοκοτρώνη.