Όταν ο Νικολόπουλος συνάντησε τον Γλύκα του Ολυμπιακού [εικόνα]
Τα είπαν στα Καλάβρυτα
![7ajigq4alvc68yhvctfm](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2017-07/7ajigq4alvc68yhvctfm.jpg)
Ας δούμε κάποια δεδομένα: Οι θρυλικοί παλαίμαχοι της Μπαρτσελόνα επισκέφτηκαν την Κυριακή την μαρτυρική πόλη των Καλαβρύτων.
Εκεί ήταν και ο ανεξάρτητος βουλευτής και πρόεδρος του Χριστιανοδημοκρατικού Κόμματος Ελλάδος Νίκος Νικολόπουλος. Αλλά στα Καλάβρυτα βρέθηκε και η «ψυχή» των παλαιμάχων του Ολυμπιακού, ο Αντώνης Γλύκας, που βλέπουμε στη φωτογραφία με τον Νίκο Νικολόπουλο. Ε, μην έχετε καμιά αμφιβολία για το αποτέλεσμα της τριπλής αυτής συνύπαρξης. Οι «μπλαουγκράνα» λάτρεψαν τον ανυπότακτο βουλευτή και ο Νίκος Νικολόπουλος αποδείχτηκε ιδανικός διαμεσολαβητής για την διεξαγωγή φιλικού αγώνα ανάμεσα στους παλαίμαχους της Μπαρτσελόνα και του Θρύλου…