Ο Παπαχριστόπουλος των ΑΝΕΛ δεν είδε μαζούτ στη Βούλα
Κολύμπησε αγνοώντας τις συστάσεις ΚΕΕΛΠΝΟ και υπουργείου Υγείας.
![veh4kcwfyzaexzzo8qjs](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2017-05/veh4kcwfyzaexzzo8qjs.jpg)
Αγνόησε τις συστάσεις του ΚΕΕΛΠΝΟ αλλά και του υπουργού Υγείας Ανδρέα Ξανθού για αποφυγή των παραλιών της Αττικής που έχουν ρυπανθεί από την πετρελαιοκηλίδα ο βουλευτής των ΑΝΕΛ Θανάσης Παπαχριστόπουλος.
«Επειδή έχω ένα πρόβλημα με το πόδι μου, πήγα και έκανα μπάνιο στη Βούλα. Δεν είδα καμία κηλίδα» δήλωσε στην Ολομέλεια.
Πάντως, όταν ο βουλευτής του Ποταμιού Γιώργος Αμυράς σχολίασε τις δηλώσεις του κ. Παπαχριστόπουλου, ο δεύτερος έσπευσε να διευκρινίσει πως η δική του εμπειρία δεν σημαίνει πως οι παραλίες της Αττικής δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα.