Το σποτ της κυβέρνησης για το Κοινωνικό Εισόδημα Αλληλεγγύης (vid)
Πώς «διαφημίζει» την εφαρμογή του το Μαξίμου
![ud8l4zzm9uk3ebnwlmvl](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/migration/images/2017-11/ud8l4zzm9uk3ebnwlmvl.png)
Με ένα σποτάκι διαφημίζει την εφαρμογή του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ.
Το βίντεο ξεκινά με μία παρέα να διασκεδάζει ακούγοντας ελληνική μουσική, ενώ εμφανίζεται το μήνυμα «όλοι οι πολίτες έχουμε μερίδιο στη χαρά». Γρήγορα η εικόνα αλλάζει και δίχνει έναν άστεγο με το νέο μήνυμα να γράφει «ή μήπως όχι;».
Στη συνέχεια η μουσική γίνεται αισιόδοξη και τα μηνύματα στην οθόνη μιλούν για το ΚΕΑ και τα οφέλη του για τους δικαιούχους, με κεντρικό σύνθημα «το ΚΕΑ δεν είναι χαρτζιλίκι».
Δείτε το σποτ: