Η ποδοσφαιρική… τάπα του Κάρολου στον Κουίκ (vid)
Ο υφυπουργός Εξωτερικών συστήθηκε στον πρίγκιπα της Ουαλίας αναφέροντας το όνομά του αλλά και την αγάπη του για την ποδοσφαιρική ομάδα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
![cavtirf4vocby0azmuxm](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2018-05/cavtirf4vocby0azmuxm.jpg)
Σε ποδοσφαιρική συζήτηση εξελίχθηκε το καλωσόρισμα του Πρίγκιπα Κάρολου από τον υφυπουργό Εξωτερικών, κ. Τέρενς Κουίκ στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος.
Ο υφυπουργός Εξωτερικών συστήθηκε στον πρίγκιπα της Ουαλίας αναφέροντας το όνομά του αλλά και την αγάπη του για την ποδοσφαιρική ομάδα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
Ο πρίγκιπας Κάρολος γέλασε αλλά φρόντισε να δώσει αμέσως μία αποστομωτική απάντηση στον Έλληνα υφυπουργό: «Η Σίτι τα πάει λίγο καλύτερα», του είπε σε μια προσπάθεια να του υπενθυμίσει πως τον τίτλο του πρωταθλητή Αγγλίας τον φέρνει φέτος η Σίτι στο Μάντσεστερ.