Ο «γαλάζιος» δήμαρχος που… παράκουσε
Δεν ακολούθησαν όλοι την… κομματική πειθαρχεία από τη ΝΟΔΕ Τρικάλων
![o5puvqmeoktdiyvjj1hi](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2018-07/o5puvqmeoktdiyvjj1hi.jpg)
Θέμα κομματικής πειθαρχίας τέθηκε από τη ΝΟΔΕ Τρικάλων στους «γαλάζιους» δημάρχους του νομού, κατά την επίσκεψη του αν. υπουργού Οικονομίας Αλ. Χαρίτση στα Τρίκαλα.
Ο πρόεδρος της Τοπικής Οργάνωσης, Κώστας Τρέλλης, τους ενημέρωσε πως στην εκδήλωση που διοργάνωνε η Νομαρχιακή του ΣΥΡΙΖΑ δεν υπήρχε λόγος να παραστούν.
Αποτέλεσμα ήταν να απέχουν όλοι οι αυτοδιοικητικοί της Ν.Δ., εκτός από τον δήμαρχο Τρικκαίων, Δημήτρη Παπαστεργίου, που παράκουσε...