Τα πηγαδάκια στη ΔΕΘ: Ευκλείδης με φρέντο, κυρίες με κραγιόν (pics)
Όσα είδε ο φακός στη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου
![ehfeyqph1mhtv2t2dbvs](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2018-09/ehfeyqph1mhtv2t2dbvs.jpg)
Σύσσωμο το υπουργικό συμβούλιο, και δεν είναι λίγοι, κάθονταν και παρακολουθούσαν την μαραθώνια συνέντευξη Τύπου του πρωθυπουργού στο πλαίσιο της 83ης ΔΕΘ. Ξεχώρισε για μια ακόμα φορά ο υπουργός Οικονομικών Ευκλείδης Τσακαλώτος, ο οποίος περιφερόταν και συνομιλούσε με έναν πλαστικό καφέ φρέντο στο χέρι.
Οι γυναικείες παρουσίες πολλές. Η Κατερίνα Παπακώστα και η Έφη Αχτσιόγλου έδιναν τη δική τους «μάχη» για το πιο έντονο κραγιόν. Από κοντά και η Όλγα Γεροβασίλη:
Τα χαμόγελα, πολλά. Η Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου, ο Χρήστος Σπίρτζης, η Θεανώ Φωτίου, ο Γιώργος Κατρούγκαλος:
Άνετος ο Φώτης Κουβέλης:
Χαμόγελα και από αρκετά ακόμα στελέχη της κυβέρνησης. Δραγασάκης, Βασιλειάδης, Παππάς, Χαρίτσης, Πετρόπουλος και Μπόλαρης: