Ο Κωνσταντινέας είναι βουλευτής, φούρναρης και διαιτητής ποδοσφαίρου
Πολυεργαλείο ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ
![l37fxcqf2fhht8ss4bmx](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/migration/images/2019-03/l37fxcqf2fhht8ss4bmx.png)
Βουλευτής… πολυεργαλείο είναι η περίπτωση του βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ Πέτρου Κωνσταντινέα ο οποίος εκτός από την πολιτική συνεχίζει να ασχολείται και με τον φούρνο του διατηρεί στην Καλαμάτα.
Για τις ημέρες της Σαρακοστής ο Πέτρος Κωνσταντινέας ανέβασε στα social media φωτογραφίες μέσα από τον φούρνο του, μαζί με το προσωπικό του καταστήματος και έστειλε τις ευχές του για Καλή Σαρακοστή.
Εκτός όμως από φούρναρης ο βουλευτής Μεσσηνίας είναι και διαιτητής ποδοσφαίρου.