Ποιοι περνάνε στο β’ γύρο στους δήμους της Πελοποννήσου (Ονόματα)
![kalpiEklogesPeloponi12](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/kalpiEklogesPeloponi12.jpg)
Ο α΄ γύρος των αυτοδιοικητικών εκλογών ολοκληρώθηκε και τα αποτελέσματα μπορούν να χαρακτηριστούν θριαμβευτικά για τους υποψηφίους της ΝΔ στους δήμους και τις περιφέρειες της χώρας.
Η εκλογική αναμέτρηση την περιφέρεια Πελοποννήσου έχει πάρει τη μορφή «θρίλερ» με τον Παναγιώτη Νίκα και τον Πέτρο Τατούλη να παλεύουν στήθος με στήθος στον δεύτερο γύρο των περιφερειακών εκλογών. Συγκεκριμένα ο νυν περιφερειάρχης έχει περάσει μπροστά με το ποσοστό του 34,57%, ενώ ο Παναγιώτης Νίκας ακολουθεί με μικρή διαφορά σημειώνοντας 33,5%.
Διαβάστε τη συνέχεια στο kalpi19.gr