Παναγιωτόπουλος για τα Rafale: Πάμε γερά, έρχονται τις επόμενες ημέρες
Σημειώνεται πως τα πρώτα έξι «Rafale» πρόκειται να προσγειωθούν στην αεροπορική βάση της Τανάγρας, στις 19 Ιανουαρίου.
![PANAGIOTOPOULOS](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2021-12-08/PANAGIOTOPOULOS.jpg)
Συμπληρώθηκε σήμερα ένας χρόνος από την υπερψήφιση από τη Βουλή της συμφωνίας για την προμήθεια των 18 Rafale. Με αφορμή λοιπόν, αυτήν την επετειακή ημέρα ο υπουργός Εθνικής Άμυνας, Νίκος Παναγιωτόπουλος έκανε μια ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό του στο twitter.
«Γράφαμε στις 14/1/21: Η #Βουλή εξέπεμψε μήνυμα συναίνεσης για την θωράκιση της αποτρεπτικής ισχύος και την ενίσχυση των ΕΔ, καθώς η ευρύτατη πλειοψηφία της Ολομέλειας υπερψήφισε τη σύμβαση προμήθειας των #Rafale". Έρχονται τις επόμενες ημέρες. Πάμε γερά», έγραψε ο υπουργός.
Σημειώνεται πως τα πρώτα έξι «Rafale» πρόκειται να προσγειωθούν στην αεροπορική βάση της Τανάγρας, στις 19 Ιανουαρίου.
Γράφαμε στις 14/1/21: "Η #Βουλή εξέπεμψε μήνυμα συναίνεσης για την θωράκιση της αποτρεπτικής ισχύος και την ενίσχυση των ΕΔ, καθώς η ευρύτατη πλειοψηφία της Ολομέλειας υπερψήφισε τη σύμβαση προμήθειας των #Rafale". Έρχονται τις επόμενες ημέρες. Πάμε γερά. pic.twitter.com/0niCv6vUBG
— N Panagiotopoulos (@npanagioto) January 14, 2022