Μητσοτάκης: Η ανάρτησή του για τη Διεθνή Ημέρα κατά της ομοφοβίας - «Πρέπει να κάνουμε περισσότερα για μία κοινωνία ισότητας»
Η ανάρτηση του πρωθυπουργού στο Twitter
![kyriakos_mitsotakis](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-05-11/kyriakos_mitsotakis.png)
Mε μια ανάρτηση στο Twitter ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης τοποθετήθηκε για τη Διεθνή Ημέρα κατά της ομοφοβίας. Πιο συγκεκριμένα, αναφέρει στην τοποθέτησή του: «Η Διεθνής Ημέρα κατά της ομοφοβίας, τρανσφοβίας και αμφιφοβίας μάς υπενθυμίζει πως παρά τα βήματα που έχουν γίνει, ΛΟΑΤΚΙ+ συμπολίτες μας εξακολουθούν να πέφτουν θύματα διακρίσεων, εκφοβισμού, βίας. Πρέπει να κάνουμε περισσότερα για μία κοινωνία ισότητας και ασφάλειας».
Η Διεθνής Ημέρα κατά της ομοφοβίας, τρανσφοβίας και αμφιφοβίας μας υπενθυμίζει πως παρά τα βήματα που έχουν γίνει, ΛΟΑΤΚΙ+ συμπολίτες μας εξακολουθούν να πέφτουν θύματα διακρίσεων, εκφοβισμού, βίας. Πρέπει να κάνουμε περισσότερα για μία κοινωνία ισότητας και ασφάλειας. #IDAHOBIT
— Kyriakos Mitsotakis (@kmitsotakis) May 17, 2023