Εκλογές 2023: Σε… αναζήτηση Εφορευτικής Επιτροπής δικαστική αντιπρόσωπος στη Θεσσαλονίκη - «Προχωράμε κανονικά» (Βίντεο)
Στο 162ο εκλογικό τμήμα δεν εμφανίστηκε κανένα μέλος της Εφορευτικής Επιτροπής
![ekloge_kalpi_6](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-06-25/ekloge_kalpi_6.png)
Στην αναζήτηση μελών της εφορευτικής επιτροπής βρίσκονται στο 1ο δημοτικό σχολείο Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα στο 162ο τμήμα, καθώς από τις 7:00 π.μ. που άνοιξε το εκλογικό τμήμα, η δικαστική αντιπρόσωπος είναι μόνη της και δεν έχει εμφανιστεί η Εφορευτική Επιτροπή.
Σύμφωνα με την ΕΡΤ, οι ψηφοφόροι άρχισαν να έρχονται, ενώ τουλάχιστον 600 είναι τα εκλογικά τμήματα στον Δήμο Θεσσαλονίκης. Πάντως, όπως υποστηρίζουν οι δικαστικοί αντιπρόσωποι, η εκλογική διαδικασία, αυτή τη φορά, είναι πολύ πιο εύκολη, καθώς δεν υπάρχει καταμέτρηση σταυρών.