Αυτοδιοικητικές εκλογές 2023: Τι ψήφισαν οι πλημμυροπαθείς στη Θεσσαλία
Τα αποτελέσματα από τις αυτοδιοικητικές εκλογές 2023 στη Θεσσαλία
![autodiikitikes_ekloges_thessalia22](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2023-10-08/autodiikitikes_ekloges_thessalia22.jpg)
Στους ρυθμούς των αυτοδιοικητικών εκλογών 2023 κινήθηκε σήμερα όλη η χώρα. Η καταμέτρηση των ψήφων για τις αυτοδιοικητικές εκλογές 2023 βρίσκεται σε εξέλιξη σε όλη την επικράτεια με πολλούς υποψηφίους να έχουν ακόμη την αγωνία καθώς η μάχη θα κριθεί στην δεύτερη Κυριακή.
Στη Θεσσαλία μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα δείχνουν ότι ο Κώστας Αγοραστός έχει μεγάλο προβάδισμα έναντι του Δημήτρη Κουρέτα για την περιφέρεια, ενώ οι δήμαρχοι Βόλου, και Λάρισας φαίνεται να επανεκλέγονται. Με διαφορά 14 μονάδων προηγείται και ο δήμαρχος Καρδίτσας.
Ειδικότερα, στην Περιφέρεια, με την ενσωμάτωση στο 24,44% τα αποτελέσματα για τις αυτοδιοικητικές εκλογές 2023 έχουν ως εξής:
Αγοραστός Κωνσταντίνος: 41,85%
Κουρέτας Δημήτριος: 34,23%
Τσιαπλές Αναστάσιος: 12,31%
Τζανακούλη Ελευθερία: 9,32%
Ταλαχούπης Νικόλαος: 2,30%
Αποτελέσματα - Καρδίτσα
Αποτελέσματα - Βόλος
Αποτελέσματα – Λάρισα