Λοβέρδος για Τσίπρα: Αναλαμβάνω πολιτική ευθύνη σημαίνει παραιτούμαι
«Αλλιώς είναι κενολογία και απόπειρα εξαπάτησης του λαού», επισήμανε ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της Δημοκρατικής Συμπαράταξης.
![henddip57s5wdhokok1q](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2017-11/henddip57s5wdhokok1q.jpg)
«Αναλαμβάνω την πολιτική ευθύνη» σημαίνει «γι’ αυτό και παραιτούμαι πάραυτα», σημείωσε ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της Δημοκρατικής Συμπαράταξης, Ανδρέας Λοβέρδος, αναφορικά με τις δηλώσεις του Αλέξη Τσίπρα στο υπουργικό συμβούλιο.
Μάλιστα, ο κ. Λοβέρδος συμπλήρωσε πως, σε διαφορετική περίπτωση, πρόκειται για κενολογία αλλά και απόπειρα να εξαπατηθεί ο λαός από τον πρωθυπουργό. «Αλλιώς είναι κενολογία και απόπειρα εξαπάτησης του λαού», επισήμανε χαρακτηριστικά.