Ρεπούση: «Παρούσα» στις διαδικασίες για το ευρωψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ
«Οι διαδικασίες βρίσκονται σε εξέλιξη» τόνισε.
![pggj2dasgsbqudmnx3et](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2018-03/pggj2dasgsbqudmnx3et.jpg)
Μιλώντας στην εκπομπή «Σήμερα» στον ΣΚΑΙ, και ερωτηθείσα αν θα είναι υποψήφια με τον ΣΥΡΙΖΑ στις ευρωεκλογές, η Μαρία Ρεπούση άφησε ένα «παράθυρο» ανοικτό.
Δήλωσε χαρακτηριστικά: «Είμαι παρούσα στο εγχείρημα της προοδευτικής συμπαράταξης. Οι διαδικασίες βρίσκονται σε εξέλιξη.»
Υπενθυμίζεται ότι η κ. Ρεπούση βρέθηκε πρόσφατα στην εκδήλωση των ευρωσοσιαλιστών στην Αθήνα, σηματοδοτώντας στο πρόσωπό της το άνοιγμα του ΣΥΡΖΙΑ στην Κεντροαριστερά. Ήταν επίσης παρούσα στην πρόσφαρτη εκδήλωση της πρωτοβουλίας «Γέφυρα».