Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου ΤΡΙΤΟΝΙΑ – ΤΡΙΤΩΝΙΑ-TRITONIA
Το κουαρτέτο ΤΡΙΤΟΝΙΑ-TRITONIA έρχεται στο Half Note για ένα μοναδικό αυτοσχεδιαστικό live. Με όχημα την ελευθερία της έκφρασης, και κοινό σκοπό την μοναδικότητα και την δημιουργία, οι τέσσερις ξεχωριστοί μουσικοί θα μας χαρίσουν μαγικές στιγμές ισορροπώντας μεταξύ δύο μουσικών κόσμων. Τον μουσικό κόσμο της Μεσογείου και της Τζαζ.
Ένα δραστήριο και στοχαστικό κουαρτέτο που εξερευνά διακριτικά τον κόσμο της μουσικής, αποφεύγοντας όλα τα στερεότυπα, αφήνοντας πίσω του φωτεινό αποτύπωμα της δημιουργίας.
Οι πόρτες ανοίγουν μία ώρα πριν την έναρξη της παράστασης.
Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΔΕΝ – ΑΡΗΣ ΒΛΑΧΟΣ
Ο συνθέτης Άρης Βλάχος και η ερμηνεύτρια Αναστασία Έδεν παρουσιάζουν τη νέα τους μουσική παράσταση βασισμένη στη δισκογραφική τους συνεργασία αλλά και στις κοινές τους μνήμες και αγάπες από το διεθνές και ελληνικό τραγούδι.
Η ξεχωριστή καλλιτεχνική χημεία που τους συνδέει και η δημιουργική ομάδα που τους πλαισιώνει έχουν σαν αποτέλεσμα δυνατές ερμηνείες και πρωτότυπες ενορχηστρώσεις για μια βραδιά μαγική κι απολύτως συλλεκτική.
Οι πόρτες ανοίγουν μία ώρα πριν την έναρξη της παράστασης.
Παρασκευή 7/2 – Δευτέρα 10/2 O Μilo Z επιστρέφει στο Half Note!
20 χρόνια γιορτάζει ο Milo Z και φυσικά δεν θα μπορούσε να λείπει από το πρόγραμμα του Half Note Jazz Club. Πρωτοσυστήθηκε στο Αθηναϊκό κοινό μέσα από τις τακτικές εμφανίσεις του στο Half Note και έκτοτε δημιούργησε μια εκρηκτική κατάσταση γύρω από το όνομά του, τόσο στην Αθήνα όσο και στην Νέα Υόρκη από την οποία έρχεται.
Με το δικό του πλέον cult ρεύμα και φανατικό κοινό να τον ακολουθεί πιστά και με την εκρηκτική μπάντα του να παίζει «στα κόκκινα», ο Milo Z βάζει φωτιά σε κάθε του live!
Τζαζ φανκ, χιπ χοπ, groovy και σόουλ ρυθμοί σε ένα χορευτικό πρόγραμμα που δεν τελειώνει ποτέ.