Προβολή ταινίας για τη Μαρία Κάλλας στον Δήμο Οιχαλίας
Με αφορμή τα 40 χρόνια από τον θάνατο της μεγάλης σοπράνο
![cjzl2ilpepcl37elnpmk](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2017-04/cjzl2ilpepcl37elnpmk.jpg)
Ο Δήμος Οιχαλίας με την ευκαιρία της συμπλήρωσης σαράντα χρόνων που έφυγε από κοντά μας η μεγάλη Μαρία Κάλλας και την ανακήρυξη του 2017 ως «έτος Μαρία Κάλλας» έχει ξεκινήσει μια σειρά εκδηλώσεων με σκοπό να τιμήσει την διεθνούς φήμης σοπράνο και να αναδείξει - γνωστοποιήσει σε όλον τον κόσμο τον τόπο καταγωγής της, το Νεοχώριον Ιθώμης Μεσσηνίας.
Σε αυτό το πλαίσιο ο Δήμος Οιχαλίας θα πραγματοποιήσει προβολή της ταινίας του Μπάμπη Τσόκα «Η Δική μας Μαρία Κάλλας» το Σάββατο 29/4 και ώρα 20:00 στο Πνευματικό Κέντρο «Μαρία Κάλλας».