Χριστουγεννιάτικη συναυλία στο Ίδρυμα Θεοχαράκη με δωρεάν είσοδο
Την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου.
![16zckugl7kbatrsdyto7](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/migration/images/2017-12/16zckugl7kbatrsdyto7.jpg)
Την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου στις 20:00 στο Ίδρυμα Θεοχαράκη θα πραγματοποιηθεί η καθιερωμένη χριστουγεννιάτικη συναυλία της Γυναικείας Χορωδίας του Ιδρύματος Θεοχαράκη μαζί με τη Γυναικεία Χορωδία OPUS FEMINA του ΚΕΠΑΠ δήμου Κορινθίων σε διδασκαλία-διεύθυνση της Φάλιας Παπαγιαννοπούλου.
Οι δύο χορωδίες θα ερμηνεύσουν χριστουγεννιάτικες μελωδίες από όλον τον κόσμο σε μια πολύ προσεγμένη, εορταστική εκδήλωση με δωρεάν είσοδο για το κοινό.
Το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου και ώρα 12:30 το μεσημέρι, η Γυναικεία Χορωδία του Ιδρύματος Θεοχαράκη θα εμφανιστεί στο φουαγιέ του Ιδρύματος Θεοχαράκη στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τη χριστουγεννιάτικη αγορά.
Φωνητική προετοιμασία: Νίνα Καλούτσα
Διδασκαλία-Διεύθυνση: Κατερίναα Βασιλικού