Μίλτος Τεντόγλου: Πανηγύρισε με την ελληνική σημαία ο «χρυσός» αθλητής - Δείτε την απονομή
Ο Μίλτος Τεντόγλου πανηγύρισε σαν τρελός με την ελληνική σημαία στους ώμους
![TENTOGLOU](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2022-03-18/%CE%91%CE%BD%CF%89%CE%BD%CF%85%CE%BC%CE%BF__1823___700_px__-_2022-03-18T233029_535.png)
Με την ελληνική σημαία στους ώμους βρέθηκε ο Μίλτος Τεντόγλου, αμέσως μετά την τελευταία του προσπάθεια στον τελικού του μήκους και την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου που γίνεται στο Βελιγράδι.
Ο «χρυσός» Ολυμπιονίκης του Τόκιο «προσγειώθηκε» στα 8.55μ. στη δεύτερη του προσπάθεια στον τελικό του μήκους του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος κλειστού στίβου στο Βελιγράδι, βελτιώνοντας το πανελλήνιο ρεκόρ και κατακτώντας την… κορυφή.
Η απονομή του χρυσού μεταλλίου
Ο Έλληνας χρυσός Ολυμπιονίκης του Τόκιο φωτογραφήθηκε με την ελληνική σημαία στους ώμους.