Μίμης Παπαϊωάννου: Σήμερα στη Νέα Φιλαδέλφεια η κηδεία του - Σε λαϊκό προσκύνημα η σορός του
Από τις 9 το πρωί το λαϊκό προσκύνημα, στις 14:00 η κηδεία, στις 16:30 η ταφή
![papaioannou](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2023-03-17/papaioannou.png)
Σήμερα θα πουν το τελευταίο «αντίο» συγγενείς, φίλοι και οπαδοί της ΑΕΚ στον Μίμη Παπαϊωάννου, τον μεγάλο Έλληνα ποδοσφαιριστή που έφυγε από τη ζωή την Τετάρτη σε ηλικία 81 ετών.
Η κηδεία του Μίμη Παπαϊωάννου θα τελεστεί στις 2 μετά το μεσημέρι στον Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδας, απέναντι από την OPAP ARENA στη Νέα Φιλαδέλφεια.
Στην εξόδιο ακολουθία θα χοροστατήσει ο μητροπολίτης Νέας Ιωνίας, Φιλαδελφείας, Ηρακλείου και Χαλκηδόνος κ.κ. Γαβριήλ.
Υπενθυμίζεται πως η σορός του μεγάλου Έλληνα ποδοσφαιριστή, ο οποίος έφτασε μια ανάσα από τη Ρεάλ Μαδρίτης, θα τεθεί σε λαϊκό προσκύνημα από τις 9 το πρωί.
Όπως ανακοίνωσε η ΠΑΕ ΑΕΚ, η οποία έχει αναλάβει την οργάνωση της κηδείας, η ταφή του Μίμη Παπαϊωάννου θα γίνει 16:30 στο Δημοτικό Κοιμητήριο Μαρκοπούλου Μεσογαίας.