Παναθηναϊκός: Με την ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο έπαιξε ο Νίκος Παππάς (Εικόνες και Βίντεο)
Απέναντι στους ΠΑΣΚΑ, στο κλειστό των Μελισσίων
![Pappas_amaxidio_vasiki](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2023-04-08/Pappas_amaxidio_vasiki.jpg)
Απέναντι στους ΠΑΣΚΑ, στο κλειστό των Μελισσίων, το βράδυ του Σαββάτου, έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα του Παναθηναϊκού για λογαριασμό της ομάδας μπάσκετ με αμαξίδιο ο Νίκος Παππάς.
Ο άσος του Παναθηναϊκού είχε ουσιαστικά προαναγγείλει τη συμμετοχή του, η οποία έγινε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και συνοδεύτηκε από άστοχο σουτ τριών πόντων. Ο Παππάς συμφώνησε επίσημα να γίνει μέλος της ομάδας στα τέλη Φεβρουαρίου, αφού κάθε σύλλογος με αμαξίδιο έχει δικαίωμα για τη χρήση δύο παικτών που είναι αρτιμελείς.
☘♿ Από την πρώτη στιγμή που το τμήμα μπάσκετ με αμαξίδιο του «τριφυλλιού» ιδρύθηκε, ο Νίκος Παππάς ήταν δίπλα στην ομάδα.
— gazzetta.gr (@gazzetta_gr) April 8, 2023
Σήμερα (8/4), βρίσκεται για πρώτη φορά στον πάγκο της ομάδας και πολύ πιθανό να πάρει χρόνο συμμετοχής! pic.twitter.com/qT7OYmwwZN
Ο Παππάς έκανε ντεμπούτο με την ομάδα με αμαξίδιο του Παναθηναϊκού! pic.twitter.com/HfSbpgKgC0
— gazzetta.gr (@gazzetta_gr) April 8, 2023
Ο άσος του Παναθηναϊκού είχε ουσιαστικά προαναγγείλει τη συμμετοχή του, η οποία έγινε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και συνοδεύτηκε από άστοχο σουτ τριών πόντων. Ο Παππάς συμφώνησε επίσημα να γίνει μέλος της ομάδας στα τέλη Φεβρουαρίου, αφού κάθε σύλλογος με αμαξίδιο έχει δικαίωμα για τη χρήση δύο παικτών που είναι αρτιμελείς.
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-04-08/Pappas_amaxidio_1.jpg)
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-04-08/Pappas_amaxidio_2.jpg)
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-04-08/Pappas_amaxidio_3.jpg)
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-04-08/Pappas_amaxidio_4.jpg)
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-04-08/Pappas_amaxidio_5.jpg)
![](https://s.parapolitika.gr/files/2023-04-08/Pappas_amaxidio_6.jpg)