Άρης: Στιγμές τρέλας στην πλατεία Αριστοτέλους για τα 110 χρόνια - Δείτε στιγμιότυπα
Πανηγυρισμοί και καπνογόνα
Οι ομάδες ποδοσφαίρου και μπάσκετ του Άρη έφτασαν στην πλατεία Αριστοτέλους και στις 19:14 καπνογόνα έδωσαν ιριδίζον φως στο σούρουπο της Θεσσαλονίκης, στις εορταστικές εκδηλώσεις για τα 110 χρόνια από την ίδρυση του συλλόγου
![aris_idrisi_vasiki](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/jpg/files/2024-03-25/aris_idrisi_vasiki.jpg)
Άρης: Το σύνθημα και τα καπνογόνα στις 19:14
Όταν έφτασαν στο υπόστεγο που είχε στηθεί για την περίσταση οι ομάδες ποδοσφαίρου και μπάσκετ, επικράτησε πανζουρισμός. Οι ποδοσφαιριστές και ο προπονητής Άκης Μάντζιος άκουσαν το σύνθημα "Αρειανάρα φέρε μας το Κύπελλο", ενόψει του τελικού με τον Παναθηναϊκό, που πιθανολογείται στις 18 Μαΐου.🟡⚫️1️⃣1️⃣0️⃣ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΗΣ! ⚫️🟡
— gazzetta.gr (@gazzetta_gr) March 25, 2024
🏆 Ο κόσμος του ζητάει το Κύπελλο στη γιορτή που γίνεται στην πλατεία Αριστοτέλους!#arisfc pic.twitter.com/eiBgCRP1Eg
🟡⚫️1️⃣1️⃣0️⃣ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΗΣ! ⚫️🟡
— gazzetta.gr (@gazzetta_gr) March 25, 2024
Η ποδοσφαιρική ομάδα στη γιορτή της πλατείας Αριστοτέλους!#arisfc pic.twitter.com/G04GmbAUW6
🟡⚫️1️⃣1️⃣0️⃣ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΗΣ! ⚫️🟡
— gazzetta.gr (@gazzetta_gr) March 25, 2024
🏀 Αποθέωση για την ομάδα μπάσκετ! 🏀#arisbc pic.twitter.com/8PazGxjYgy
Επιπλέον, στο περιθώριο του... κυρίως πιάτου, έγιναν και διάφορα άλλα εγχειρήματα, με τα τραγούδια να μην εκλίπουν από την ούτως ή άλλως... μουσικομάνα πόλη.
![aris_4](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_4.jpg)
![aris_3](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_3.jpg)
![aris_2](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_2.jpg)
![aris_1](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_1.jpg)
![aris_12](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_12.jpg)
![aris_11](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_11.jpg)
![aris_10](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_10.jpg)
![aris_9](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_9.jpg)
![aris_8](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_8.jpg)
![aris_7](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_7.jpg)
![aris_6](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_6.jpg)
![aris_5](https://s.parapolitika.gr/images/w516/jpg/files/2024-03-25/aris_5.jpg)
Η έκσταση γιγαντώθηκε στις 19:14, ώρα που παραπέμπει στο 1914, έτος που ιδρύθηκε ο σύλλογος από 22 ανθρώπους. Οι φίλοι του Άρη άναψαν καπνογόνα ενώ κατέλαβαν τη λεωφόρο Νίκης, η οποία έκλεισε.
🟡⚫️ 🥳 Πανζουρλισμός στην Αριστοτέλους και κιτρινόμαυρη τρέλα για τα 110 χρόνια του Άρη!#aris pic.twitter.com/WHmbmGaPQM
— gazzetta.gr (@gazzetta_gr) March 25, 2024