Ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής καθ' όλη τη διάρκεια της σεζόν στο Βόρειο όμιλο της Super League 2 και πήρε δίκαια την άνοδο ο Λεβαδειακός. Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου έκανε τη δική της φιέστα μετά την Athens Kallithea και πανηγύρισε δεόντος την επιστροφή της στη Super League.

Επιστροφή στη Super League με πάρτι για τον Λεβαδειακό

Ο Λεβαδειακός έκανε... πάρτι ανόδου απέναντι στην ΑΕΚ Β' και πανηγύρισε με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή του στη Super League. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, με τον Γιάννη Γιαννιώτα να κάνει το 1-0 στο 24ο λεπτό, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d1jo0ecb4qdt)
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου έβγαλε ακόμη περισσότερες επιθετικές αρετές στον αγωνιστικό χώρο και έκανε το 2-0 στο 54ο λεπτό με τον Βήχο να πετυχαίνει ένα απίστευτο τέρμα με φοβερή εκτέλεση φάουλ.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d1jp1r32oe3t)
Τα... κερασάκια στην τούρτα στη μεγάλη γιορτή στη Λιβαδειά τα έβαλε ο Τσάπρας, με τον Έλληνα ποδοσφαιριστή να κάνει το 3-0 στο 60ο λεπτό με κεφαλιά και 12 λεπτά αργότερα έγραψε το τελικό 4-0 για την ομάδα με εξαιρετικό τελείωμα.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d1jp7em5xn4p)
Οι πανηγυρισμοί είχαν ήδη ξεκινήσει για τον Λεβαδειακό που δεν... άντεξε μακριά από την Super League και ένα χρόνο μετά τον υποβιβασμό του στη Super League 2 επέστρεψε ξανά στη μεγάλη κατηγορία.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d1jq40unqb9t)