Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου που διεξάγεται στη Ρώμη έχει έντονο το ελληνικό... χρώμα και οι Έλληνες αθλητές "διψούν" για διάκριση! Μετά τον αποκλεισμό της Ελισάβετ Πεσιρίδου στα 110μ. εμπόδια, ήρθε και ο αποκλεισμός του Κώστα Δουβαλίδη, ο οποίος στην έκτη του συμμετοχή σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα τερμάτισε στην έκτη θέση στην τρίτη προκριματική σειρά σημειώνοντας χρόνο 14.04.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d1tnunuehau1)

Ο Δραμινός αθλητής δεν κατάφερε να συνεχίσει και να προκριθεί, αφού παρά την αλλαγή των κανονισμών που δίνει το εισιτήριο στους 11 καλύτερους χρόνους, ο ίδιος έμεινε στην 20ή θέση. Σε ό,τι αφορά τη σφαιροβολία, οι Μαρία Μαγκούλια και Αναστασία Ντραγκομίροβα έμειναν εκτός τελικού, καθώς οι ρίψεις τους δεν τους έφεραν το πολυπόθητο εισιτήριο.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d1tng0kid6yx)

Η Μαγκούλια κατέκτησε τη 12η θέση σημειώνοντας δύο φορές στον αγώνα ρίψη στα 15.31μ., ενώ η Ντραγκομίροβα τερμάτισε στη 13η θέση του πρώτου γκρουπ με την καλύτερη επίδοση τα 14.82μ., την οποία πέτυχε δύο φορές.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d1tnn28f6wld)