Τα φιλικά προετοιμασίας για το Euro 2024 συνεχίζονται με την Σλοβενία να αντιμετωπίζει την Βουλγαρία και τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με 1-1, σ' ένα παιχνίδι με έντονο το ελληνικό ενδιαφέρον με τους σκόρερ να αγωνίζονται στη Super League.

Ισόπαλες πριν το Euro 2024 Σλοβενία και Βουλγαρία με... άρωμα ελληνικό

Η Σλοβενία προετοιμάζεται για τα τελικά του Euro 2024 δίνοντας σειρά από φιλικά παιχνίδια για να παρουσιαστεί όσο καλύτερη γίνεται στα γήπεδα της Γερμανίας και σ' ένα από αυτά έμεινε ισόπαλη με την Βουλγαρία με 1-1.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ, Κιρίλ Ντεσπόντοφ στο τέταρτο μόλις λεπτό της αναμέτρησης, με την απάντηση να έρχεται λίγα λεπτά το αργότερα.

Goal from penalty by Despodov on game vs Slovenia

Το 1-1 έγραψε ακόμη ένας παίκτης που αγωνίζεται στη Super League, με τον Άντραζ Σπόραρ του Παναθηναϊκού να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα, με το σκορ αυτό να παραμένει μέχρι το φινάλε. Για τη Σλοβενία αγωνίστηκε βασικός και ο Άνταμ Τσέριν για 82 λεπτά, ενώ ο Μπέντζαμιν Βέρμπιτς έκατσε στον πάγκο.