Το... άστρο των 17χρονων φαίνεται πως συνεχίζεται, καθώς μετά το απίστευτο γκολ που πέτυχε ο Λαμίν Γιαμάλ στο Euro 2024, ήρθε η ώρα του Χρήστου Μουζακίτη να σκοράρει ένα πανέμορφο τέρμα στο φιλικό προετοιμασίας του Ολυμπιακού κόντρα στη Μαλίν.

Γκολ αλά... Γιαμάλ πέτυχε ο Μουζακίτης στο φιλικό του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει σε φιλικό προετοιμασίας στην Ολλανδία τη Μαλίν και προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο, με τον Χρήστο Μουζακίτη να βάζει ένα απίστευτο γκολ στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στους Βέλγους και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ. Αν σκεφτούμε πως αυτό ήταν το πρώτο τέρμα για τους "ερυθρόλευκους" για τη νέα χρονιά, τότε έρχονται πολύ ωραία πράγματα.

Το γκολ αυτό μάλιστα, έκανε πολλούς να θυμηθούν εκείνο του Λαμίν Γιαμάλ στα ημιτελικά του Euro 2024 και στον αγώνα κόντρα στη Γαλλία. Ο 17χρονος παίκτης του Ολυμπιακού... αντέγραψε εκείνον της Μπαρτσελόνα και το αποτέλεσμα και στις δύο περιπτώσεις είναι άκρως εντυπωσιακό.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d2l91x7zkjk1)