Το μενού των αθλητικών μεταδόσεων μπορεί να βασίζεται ως επί το πλείστον για ακόμη μία μέρα στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024, αλλά υπάρχουν και σπουδαίες αναμετρήσεις όπως το φιλικό ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Ρόμα που τραβούν τα βλέμμα του ποδοσφαιρικού κοινού.

Το πιο δυνατό τεστ δίνει ο Ολυμπιακός κόντρα στη Ρόμα

Ο Ολυμπιακός ταξίδεψε στην Ιταλία για να δώσει δύο δυνατά φιλικά προετοιμασίας ενόψει της νέας απαιτητικής χρονιάς. Στον πρώτο τους αγώνα οι "ερυθρόλευκοι" επικράτησαν με 4-0 της Τερνάνα, σκοράροντας όλα τα τέρματα τους στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ μπήκε "τρακαρισμένη" στο πρώτο 45λεπτο και δε μπορούσε να δημιουργήσει εύκολα ευκαιρίες, αλλά στο δεύτερο όλα άλλαξαν μετά τα δύο γρήγορα γκολ και τα πόδια των Πειραιωτών "λύθηκαν" με αποτέλεσμα να παίξουν πολύ ωραία μπάλα.

Πλέον ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Ρόμα (18:00) στο πιο δυνατό τεστ του μέχρι στιγμής στην προετοιμασία, με τον Ισπανό προπονητή να κάνει μία δοκιμή 11άδας ίσως, μιας και στο ματς κόντρα στην ομάδα της τρίτης κατηγορίας της Ιταλίας χρησιμοποίησε τέσσερις νέους από την αρχή της αναμέτρησης.

Αναλυτικά οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας:

10:00 COSMOTE SPORT 9 Premier Padel Tour Φινλανδία - Ημιτελικός Γυναικών
12:45 COSMOTE SPORT 5 Moto GP Monster Energy British Grand Prix, Κατατακτήριες Δοκιμές
14:30 COSMOTE SPORT 3 Χαρτς - Ρέιντζερς Scottish Premiership
15:35 COSMOTE SPORT 7 WRC Φινλανδία, SS14 Vastila 2
16:35 COSMOTE SPORT 7 WRC Φινλανδία, SS15 Paijala 2
16:45 COSMOTE SPORT 5 Moto GP Monster Energy British Grand Prix , Tissot Sprint
17:30 COSMOTE SPORT 7 WRC Φινλανδία, SS16 Ounipohja 2
18:00 COSMOTE SPORT 1 Ρόμα - Ολυμπιακός Φιλικό Προετοιμασίας
18:30 COSMOTE SPORT 2 ΟΦΗ - Athens Kallithea Φιλικό Προετοιμασίας
21:30 NOVASPORT PRIME Σάλκε - Μπραουνσβάικ Bundesliga 2