Απείχε λίγο η ομάδα Νέων Ανδρών του Ολυμπιακού να σηκώσει το τρόπαιο του πρωταθλητή κόσμου στον τελικό του "Μαρακανά" με αντίπαλο τη Φλαμένγκο. Οι "ερυθρόλευκοι" προηγήθηκαν, είχαν τρομερή ευκαιρία να πάρουν το παιχνίδι με την κεφαλιά του Πρεκατέ στο δοκάρι, στο 88', και δέχθηκαν το δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, με τη "Φλα" να κατακτά το τρόπαιο με τον ίδιο τρόπο που είχε κερδίσει και το Copa Libertadores το 2019, με αντίπαλο τη Ρίβερ Πλέιτ. Με σκορ 2-1 και ανατροπή, αλλά και γκολ στις καθυστερήσεις, στο ίδιο λεπτό.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d3og50occsld)
Οι 11 παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου, που έκαναν προσωπική και ομαδική υπέρβαση στο Ρίο ντε Ζανέιρο, ήταν τσακισμένοι μετά την απώλεια του τροπαίου. Θα ήταν υπέροχο να επιστρέψουν στην Ελλάδα με το πρώτο τρόπαιο πρωταθλητή κόσμου που κατακτά ελληνική ποδοσφαιρική ομάδα. Στα 100 χρόνια από τη γέννησή της. Οι υπέροχοι νεαροί ποδοσφαιριστές του συλλόγου τελείωσαν το ταξίδι του με έναν οδυνηρό τρόπο. Ένα παραμύθι που είχε, εν τέλει, λυπημένο τέλος, λες και ήταν η εισαγωγή τους στην αληθινή ζωή.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d3ofwvp2jekx)