Η Εθνική Αγγλίας επικράτησε 2-0 της Φινλανδίας για να κάνει το "2 στα 2" στον 2ο όμιλο της League B του Nations League και να παραμείνει στην πρώτη θέση "παρέα" με την Εθνική Ελλάδος.

Ήταν μια βραδιά του Χάρι Κέιν με την Εθνική Αγγλίας καθώς βραβεύτηκε για την συμπλήρωση 100 συμμετοχών στα "Λιοντάρια" και
καθάρισε για τη νίκη. Καθώς αυτή επιτεύχθηκε με δύο δικά του γκολ (68 συνολικά με το εθνόσημο).

Η Αγγλία, παρότι έφτασε την κατοχή μπάλας στο 80% και είχε 7-2 τελικές, τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, που έκλεισε χωρίς σκορ, με τον Χάρι Κέιν, όμως, να παίρνει τ' όπλο του στο δεύτερο!

Στο 58ο λεπτό και ενώ είχε απειλήσει ένα λεπτό νωρίτερα, ο επιθετικός της Μπάγερν Μονάχου με υπέροχη ενέργεια και σουτ-κεραυνό έκανε το 1-0!

Και στο 76' ο Μαντουέκε, στο ντεμπούτο του, "έσπασε" την μπάλα στο ύψος του πέναλτι για τον αρχηγό και από εκεί ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της εθνικής Αγγλίας είχε εύκολο έργο, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0