Οι οπαδοί της Μίλαν έδωσαν τελεσίγραφο στους παίκτες και το τεχνικό επιτελείο και οι "ροσονέρι" μπήκαν οργίλοι στο "Σαν Σίρο" για το παιχνίδι με τη Βενέτσια, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Serie A. Η Μίλαν έβαλε τέσσερα γκολ στο πρώτο μισάωρο και έπειτα άραξε, με το 4-0 να είναι το τελικό σκορ.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d46bd70lt5ll)
Για τη Γιουβέντους δεν είναι τόσο καλά τα πράγματα, μια και έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με αντίπαλο την Έμπολι.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4683g82ix8h)
Οι γηπεδούχοι, μάλιστα, είχαν σημαντική ευκαιρία στο 90+5' για να πάρουν το ματς.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4689he7sni9)
Τέλος, σε χορταστικό ματς στο Κόμο, η ομώνυμη ομάδα και η Μπολόνια, με τον Μπάμπη Λυκογιάννη να μη χρησιμοποιείται, ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2. Μάλιστα, οι "τζιαλομπλού" επέστρεψαν από το εις βάρος τους 2-0 για να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d464byr6kvlt)
Αξίζει ιδιαίτερη μνεία το γκολ του Αϊλίνγκ Τζούνιορ.

Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα: Με γκολάρα Ντουράν οι "χωριάτες"

Ένα τρομερό σουτ του Τζον Ντουράν στο 76' καθόρισε το νικητή στο "Βίλα Παρκ", στο παιχνίδι της Άστον Βίλα με την Έβερτον. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0, ο Όλι Γουότκινς έβαλε δύο γκολ για να ισοφαρίσει και ο Ουνάι Έμερι πέρασε τον Ντουράν στο 69' στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Κολομβιανός στράικερ σκόραρε μια οπτασία, για την οποία συζητά όλη η ποδοσφαιρική Ευρώπη και η Βίλα είναι πλέον τρίτη, με 9 βαθμούς, όσους έχει η δεύτερη Λίβερπουλ.

La Liga: Με Πουάδο η Εσπανιόλ, "διπλό" της Βιγιαρεάλ

Το χατ τρικ του Χάβι Πουάδο, στο 3-2 της Εσπανιόλ επί της Αλαβές στο "Μονζουίκ", ξεχώρισε στα σαββατιάτικα παιχνίδια για την πέμπτη αγωνιστική της LaLiga. Η Βιγιαρεάλ πέρασε από τη Μαγιόρκα, όπου είχε κολλήσει η Ρεάλ Μαδρίτης, νικώντας 2-1 με το... σεσημασμένο Αγιόθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, κι ενώ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με 10 από το 69', μετά την αποβολή του Λάλο. Το "κίτρινο υποβρύχιο" έφτασε τους 11 βαθμούς, όσους έχει η δεύτερη Ρεάλ Μαδρίτης. Η Μπαρτσελόνα, που έχει 12, παίζει δύσκολο ματς (15/9-17:15) στην Τζιρόνα.

Στη Σεβίλλη, η ομώνυμη ομάδα νίκησε 1-0 τη Χετάφε σε έναν... ύμνο για τους 40άρηδες, αφού το γκολ πέτυχε ο αειθαλής -και ετών 38, για να μην αδικείται- Χεσούς Νάβας.