Απίθανη εξέλιξη είχε το ντέρμπι ανάμεσα στα Χανιά και την Καλαμάτα για την πρεμιέρα της Super League 2. Η "Μαύρη θύελλα" πήρε μια σπουδαία νίκη 2-1 με ανατροπή.

Τα Χανιά μπήκαν καλύτερα στο ματς και μόλις στο 11’ απείλησαν, με τον Τσέλιο. Ωστόσο ο Τσέλιος, δεν έχασε την δεύτερη ευκαιρία του καθώς στο 23' έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4cp7qh4mw4p)
Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4cphk2btya9)

Η "μαύρη θύελλα" απείλησε στο 31’ με την ισοφάριση, με την εκτέλεση φάουλ του Μορέιρα από δεξιά και την κεφαλιά του Μπακαγιόκο αλλά ο Σαφαρίκας απέκρουσε ενστικτωδώς…

Η Καλαμάτα κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο

Στο δεύτερο 45λεπτο η Καλαμάτα ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της, δεν δέχτηκε φάσεις και αντιθέτως έφτασε στην ισοφάριση στο 76ο λεπτό. Μετά την επέμβαση του Σαφαρίκα που απέκρουσε εντυπωσιακά την προσπάθεια του Βασιλαντωνόπουλου και την εκτέλεση κόρνερ του Γρίβα από αριστερά, ο αμαρκάριστος Μόρσεϊ πέτυχε με πλασέ το 1-1!

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4cr4uadklcp)

Για να έρθει το 90'+2 με τον Ντιγκινί να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και να δίνει τη νίκη στην Καλαμάτα του Νίκου Αναστόπουλου, η οποία φέτος έχει βάλει στόχο να πάρει την άνοδο στη Super League 1.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4crh9f40hy9)