Οι δύο Έλληνες της Καλίτζ έπαιξαν στο παιχνίδι με την Ταΐ για το Κύπελλο του Βασιλιά, όμως δεν κατάφεραν να οδηγήσουν την ομάδα του Γιώργου Δώνη σε πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού. Η Ταΐ νίκησε 5-2 στην παράταση, αλλά ο Κώστας Φορτούνης πρόλαβε να σκοράρει.

Η Καλίτζ, μάλιστα, βρέθηκε πίσω στο σκορ 2-0, όμως μπόρεσε και αντέδρασε. Ο πρώην μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού μπήκε στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου και παρ' ότι η ομάδα του δέχθηκε δεύτερο γκολ στο 49', άλλαξε την εικόνα της.

Έλληνες του εξωτερικού: Έμεινε από καύσιμα

Ο Σαλέμ μείωσε σε 2-1 στο 55' και, παρ' ότι η Καλίτζ έμεινε με 10 παίκτες στο 58', μετά την αποβολή του Σέχιτς, μπόρεσε να ισοφαρίσει στο 90+2', με εκτέλεση πέναλτι του Φορτούνη. Ο Δώνης πέρασε τον Δημήτρη Κουρμπέλη στο παιχνίδι, στο 65'.

Το παιχνίδι πήγε στην παράταση, αλλά εκεί η ομάδα της... ελληνικής μειονότητας έμεινε από καύσιμα. Η Ταΐ σκόραρε τρις και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση.