Μαγική και απρόβλεπτη η 2η αγωνιστική της League Phase του Champions League, στην οποία η Ρεάλ Μαδρίτης ηττήθηκε 1-0 από τη Λιλ, η Μπενφίκα διέλυσε με 4-0 την Ατλέτικο Μαδρίτης και η Άστον Βίλα επικράτησε 1-0 της Μπάγερν Μονάχου.

Με τον πρίγκιπα Γουίλιαμ στις εξέδρες η Άστον Βίλα πήρε τους βαθμούς της νίκης κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου για την 2η αγωνιστική της League Phase του Champions League. Μάλιστα οι "χωριάτες" είχαν επικρατήσει 3-0 εκτός έδρας της Γιουνγκ Μπόις στην πρεμιέρα τους.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4lm2nrnw8a1)

Ο Χαντέρ Ντουράν ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα στο 79' για να δώσει τη νίκη στην Άστον Βίλα.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4llon98ww09)

Η Μπενφίκα διέλυσε 4-0 την Ατλέτικο Μαδρίτης

Η Μπενφίκα στο κατάμεστο "Ντα Λουζ" υποδέχθηκε την Ατλέτικο Μαδρίτης σε ένα ντέρμπι ομάδων της Ιβηρικής χερσονήσου. Βασικός με τους γηπεδούχους ήταν ο Βαγγέλης Παυλίδης.

Οι "αετοί" της Λισαβόνας προηγήθηκαν με του γκολ του Ακτούρκογλου στο 13'.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4lkjyw4k3v5)

Δοκάρι και κερδισμένο πέναλτι ο Βαγγέλης Παυλίδης για την Μπενφίκα

Στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Βαγγέλης Παυλίδης είχε δοκάρι για την Μπενφίκα. Ο Έλληνας επιθετικός ήταν αυτός που πρωταγωνίστησε στο δεύτερο γκολ που έβαλε η Μπενφίκα. Κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Άνχελ Ντι Μαρία στο 52'.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4llpcg3zdux)

Ο Αλεξάντερ Μπα βρήκε δίχτυα στο 75' για να κάνει το 3-0 για την ομάδα του Μπρούνο Λάγκε, με τον κόσμο να είναι εκστασιασμένος στις εξέδρες.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4lm6z8cinmh)

Υπήρξε και συνέχεια όμως, καθώς στο 84' ο Κοκτσού ευστόχησε σε πέναλτι για να διαμορφώσειτο τελικό 4-0.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4lmksfdphw1)

Η Ρεάλ ηττήθηκε 1-0 από τη Λιλ

Τα καλά της έβαλε η Λιλ για να υποδεχθεί την Ρεάλ Μαδρίτης σε μια αναμέτρηση υψηλών απαιτήσεων, όπου πήρε άριστα νικώντας 1-0.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν πρώτοι γκολ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντέιβιντ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και με αυτό πήραν τους τρεις βαθμούς.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4lla2d0ktax)
Με αυτό το αποτέλεσμα η Ρεάλ Μαδρίτης έχασε ένα αήττητο σερί 14 αγώνων στο Champions League.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d4lmeobywbsh)