Η Ίντερ με την Γιουβέντους αναδείχθηκαν ισόπαλες 4-4 στο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής της Serie A. Μια αναμέτρηση που χαρακτηρίζεται και επική με βάση την εμφάνιση των δύο ομάδων και την εξέλιξη του σκορ.

Περισσότερο χαρούμενη από την ισοπαλία είναι η Γιουβέντους που βρέθηκε να χάνει 4-2 από την Ίντερ, αλλά δύο γκολ του Γιλντίζ της έδωσαν τον ένα βαθμό στο "Τζουζέπε Μεάτσα".

Η Ίντερ άνοιξε το σκορ και η Γιουβέντους "απάντησε" εις διπλούν

Η Ίντερ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Ζιελίνσκι στο 15'. Μετά από πέντε λεπτά, ωστόσο, ο φορμαρισμένος Βλάχοβιτς έκανε το 1-1 για την Γιουβέντους. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γουεά στο 26’ από απίθανη ενέργεια του Φρανσίσκο Κονσεϊσάο που εξουδετέρωσε τον Μκιταριάν, να κάνει την πρώτη ανατροπή.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d56s3yobptax)

Η Ίντερ έκανε ανατροπή στην ανατροπή της Γιουβέντους

Ο Αρμένιος χαφ στο 35’ πήρε το αίμα του πίσω με αριστερό σουτ από τα όρια της περιοχής, ο Ζιελίνσκι στο 37’ έφερε πάλι τούμπα την κατάσταση για το 3-2 και η Ίντερ έφτασε και στο τέταρτο γκολ με το διαγώνιο σουτ του Ντούμφρις που πέρασε από διπλό μαρκάρισμα για το 4-2 στο 53ο λεπτό.

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d56swvad61gp)

Την τεράστια διαφορά έκανε ο Γιλντίζ που πέρασε στη θέση του Γουεά λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, με τον 19χρονο Τούρκο να σκοράρει δις για να σώσει τον βαθμό για τη "βέκια σινιόρα".

Αρχικά 71’ κι έπειτα στο 82’ με τον ίδιο τρόπο, σουτάροντας από αριστερά με δύναμη και με διαγώνια τροχιά στην μπάλα, ισοφάρισε στο τελικό 4-4, ολοκληρώνοντας το αδιανόητο παιχνίδι που εκτυλίχθηκε στο «Μεάτσα».

Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d56t62i1qsyx)
Glomex Player(40599x1hkkig7d8l, v-d56tdtwypz8h)