Η δυναμική Βρεττάκου στη Β' Πειραιά, ο ρόλος της Καϊλή και η υποψηφιότητα Φραγκάκη στα Χανιά
Ο νεαρός πολιτικός, που στις εκλογές του 2019 έκανε την έκπληξη, κερδίζει ολοένα και περισσότερο έδαφος έναντι των αντιπάλων του
![vrettakos_kaili_fragakis](https://s.parapolitika.gr/images/1130x667/png/files/2022-01-14/%CE%A3%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%BF_%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%82_%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%BB%CE%BF_-_2022-01-14T175237_792.png)
![Cofee Cup](/Content/ePublish/media/coffee/cup.png)
![Cofee Pen](/Content/ePublish/media/coffee/pen.png)
![Cofee Logo](/Content/ePublish/media/coffee_text.png)
Δεύτερος με διαφορά (μετά τον νυν βουλευτή Δημήτρη Μαρκόπουλο) είναι στη Β’ Πειραιά ο πολιτευτής και πρώην πρόεδρος του ΕΟΑΝ, Γιώργος Βρεττάκος. Από πού προκύπτει αυτό; Από δύο δημοσκοπήσεις που διενεργήθηκαν στη συγκεκριμένη (δύσκολη για τη Ν.Δ.) εκλογική περιφέρεια πριν από τις γιορτές των Χριστουγέννων. Ο νεαρός πολιτικός, που στις εκλογές του 2019 έκανε την έκπληξη, κερδίζει ολοένα και περισσότερο έδαφος έναντι των αντιπάλων του.